آواز اصيل آواز اصیل ایرانی - حسین قوامی

دانلود آهنگ سنتی ، آشنایی با خوانندگان و هنرمندان موسیقی سنتی ، فروشگاه موسیقی ، اخبار موسیقی سنتی
بانگ گردش های چرخ است این که خلق  ♫   می سرایندش به تنبور و به حلق  ♫   ما همه اجزای آدم بوده ایم  ♫  از بهشت این لحن ها بشنوده ایم  ♫  / سایت آواز اصیل ایرانی می کوشد تا دوستداران موسیقی اصیل ایرانی را با بزرگان موسیقی اصیل از گذشته تا امروز آشنا کند ♫  

حسین قوامی از خوانندگان قدیمی و خوش صدای ایرانی است که سایت ویکی پدیا این خواننده  را اینطور معرفی می کند : " استاد حسین قوامی (فاخته) متولد ۱۲۸۸ خورشیدی، فرزند رضاقلی قوامی و یکی از اولین خوانندگان دوره جدید موسیقی ایرانی است، ایشان از دوران کودکی به موسیقی علاقمند بودند، حسین خان اسماعیل زاده، همان کسی که صبا ، مرتضی خان محجوبی، رضا محجوبی ، حسین یاحقی و حسین تهرانی را آموزش داده بود در همسایگی وی بود. هنگامی که حسین خان اسماعیل زاده صدای حسین قوامی را در سنین ۱۰-۱۲ سالگی شنید از پدر او خواست تا به وی اجازه دهد تا آموزش آوازی او را عهده دار شود که با مخالفت پدر محمود قوام مواجه شد.

حسین قوامی                   حسین قوامی

در آن زمان با دید خوبی به موسیقی نگریسته نمی‌شد و دلیل مخالفت پدر حسین قوامی نیز همین بود، از آنجا که حسین قوام به خوانندگی علاقه داشت و استاد حسین خان اسماعیل زاده نیز مشوق او بود دلسرد نشد. وی به آهستگی با گوش گرفتن آثار خوانندگان آن زمان و تقلید از ایشان به تجربه اندوزی پرداخت، با رسیدن به سن بلوغ محرمانه در نزد استاد عبدالله حجازی آموزش دید، عبدالله حجازی به ردیف‌های آوازی مسلط بوده‌اند.

در سال ۱۳۲۵ از سوی آقای مستعان رییس رادیو به ایشان پیشنهاد کار در رادیو داده شد، محمود قوام به دلیل شرایط خانوادگی و مخالفت ایشان این پیشنهاد را به این شرط قبول کرد که در رادیو به عنوان ناشناس معرفی شود. با همکاری مجید وفادار، حمید وفادار و یا علی تجویدی آغاز به کار نمود، پس از مدت شش ماه مرحوم روح الله خالقی نام مستعار فاخته را برای ایشان برگزید. ایشان مجموعا ۲۹ سال از سال ۱۳۲۵ تا سال ۱۳۵۴ در رادیو مشغول به کار بوده‌اند.

از شاگردان نامی ایشان می‌توان از مجید نجاهی و علی تحریری نام برد. ستاد قوامی در سنین ۸۰ سالگی به خوبی می‌خواند. استاد حسین قوامی پنجشنبه ۱۳۶۸/۱۲/۱۷ در بیمارستان ایران مهر در ساعت ۸:۳۰ شب فوت شد و در امامزاده طاهر کرج در جوار غلامحسین بنان و مرتضی حنانه بخاک سپرده شد.

دانلود آهنگهای حسین قوامی :

دانلود آلبوم نغمه ی فاخته (۱ آهنگ از ۷ آهنگ) :

                                                                                             ۱- مژده ای دل    ۲- جوانی

 

برای خرید آلبوم های استاد حسین قوامی از فروشگاه موسیقی سایت یا از طریق لینک زیر اقدام کنید:

خرید آلبوم نغمه فاخته      

+ نوشته شده در  ۸۸/۰۸/۲۸ساعت 2:34  توسط امیر جعفری  | 

فروشگاه اینترنتی عالی قاپو کیت های الکترونیکی آشنایی با شیوه‌ی آواز استاد غلامحسین بنان طراحی بنر و لوگو